poniedziałek, 16 maja 2016

KONKURS - do wygrania wejściówka na 40-lecia Maanamu w kinie Atlantic w Warszawie

   Impreza odbędzie się 24 maja 2016 roku o godzinie 18.30 w kinie Atlantic w Warszawie. W programie pokaz filmu dokumentalnego Ma nam być pięknie o historii zespołu, spotkanie z Korą i niespodzianki.

   Ja zaś mam dla Was konkurs, w którym do wygrania jest jedna dwuosobowa wejściówka na tę imprezę. Ponieważ mój blog jest typowo filmowy, a Maanam kojarzy mi się przede wszystkim z latami 80', to pytanie konkursowe brzmi: jaki jest Twój ulubiony film polski z lat 80' i dlaczego?

   Zgłoszenia przyjmuję w komentarzach pod tym wpisem do 23 maja 2016 roku do godziny 16.00. Zwycięzcą zostanie autor najciekawszej moim zdaniem odpowiedzi, o czym poinformuję go przez maila w związku z czym proszę byście pamiętali zostawić w komentarzu swój adres.


5 komentarzy:

 1. "Krótki film o miłości". Realizm w tym obrazie jest porywający, nie ma tu śladu kiczu, który zdarza się nawet w najlepszych produkcjach. Lubaszenko, którego nie lubiłam, zagrał fenomenalnie. Poleciłabym ten film każdemu, komu wydaje się, że wie co to miłość, a tak naprawdę nie ma o tym zielonego pojęcia. Kieślowski chyba wiedział... ;-) Adres e-mail: merciless90@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie Wielka Majówka to najlepszy film lat 80. Jedną z wiodących ról odgrywa muzyka zespołu Maanam. Ten Maanam kocham najbardziej, a może Korę? Drapieżną i bezpretensjonalną. Film kultowy i dziwię się,że jest tak mało znany...No,ale w tamtych czasach może i tak. Niestety beznadziejne komedyjki romantyczne to w Polskich filmach chleb powszedni... dla mnie Wielka Majówka jest the best Za każdym razem gdy leci w TV to mam ucztę! A Kore i Maanam kocham od zawsze dlatego zaproszenie byloby dla mnie wielkim wyróżnieniem. Pozdrawiam , moj e-mail kosmalskad@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie odpowiedzi przypadły mi do gustu, ale po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem, że to Pani opinia najbardziej do mnie przemawia. Gratuluję :)

   Usuń
 3. Przesłuchanie: jeden z najlepszych i najważniejszych filmów w polskiej kinematografii. Znakomity scenariusz,genialne aktorstwo (szczególnie Jandy) i atmosfera osaczenia. Niewinnie oskarżona bohaterka próbując oczyścić się z zarzutów staje do walki z SYSTEMEM. Jego siłą jest agresywna ideologia nietolerująca kompromisów oraz rozbudowany aparat przemocy. Bohaterka filmu staje do walki o wolność, krórą SYSTEM odbierał każdemu nie stosując taryfy ulgowej. Nie dziwi więc siła i determinacja z jaką bohaterka walczy o godność i wiarę w wolnego człowieka. Film nie obrazuje jednoznacznego wyniku tej walki. Filmowe zło pełne jest wątpliwościi skrupułów.Bez wątpienia arcydzieło. listoman@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja napiszę po prostu "Seksmisja". Film może pod niektórymi względami się już zestarzał, ale dla mnie to klasyka gatunku i mimo wszystko zawsze mnie bawi.
  email: czucherkowo@gmail.com

  OdpowiedzUsuń